Tööriistad

Tööriistad

Calumen Live

Saint-Gobain on välja töötanud uue veebipõhise programmi CALUMEN LIVE, mille abil saab arvutada erinevate klaasikonfiguratsioonide valguse, energia ning soojustehnilisi näitajaid.

 

 

CE-märgistus

Ehitusklaasi toodete harmoneeritud Euroopa standadardid valmisid lõplikul kujul 2005 aastal ning need on aluseks CE-märgistamisele. Karastatud klaasi (EN 12150), float klaasi (EN 572)ja pinnakattega klaasi (EN 1096) CE-märgistus muutus kohustuslikuks alates 01.09.2006. Teiste oluliste klaasitüüpide: klaaspakett (EN 1279), lamineeritud klaas (EN 14449) CE-märgistus muutus kohustuslikuks alates 01.03.2007. 

CE-märgistuse puhul on tegemist tootjate poolt kasutatava ühtse vastavusmärgistusega, mis näitab, et antud toode vastab Euroopa Liidu direktiividega kehtestatud nõuetele. CE märgistus on tihedalt seotud ühtse Euroopa turu tekkimisega. CE märgistus kui "kaubapass" peaks kõrvaldama piiritõkked ja kindlustama kaupade vaba liikumise Euroopas. Direktiivi nõuetele mittevastavaid tooteid ei lubata Euroopa turule. Algselt kasutati CE märgistust mänguasjadel. Käesoleval ajal on märgistuse kasutamine laienenud ka ehitustoodetele.

Klaastoodete puhul ei ole kohustuslik kanda CE-märgist otse tootele, vaid piisab kui märgistus on tellimusega kaasneval dokumendil (nt. toote etikett, saateleht või arve). 

Kõikide Baltiklaasi poolt müüdavate Saint-Gobaini baastoodete, kattega klaaside, karastatud klaaside, lamineeritud klaaside ja klaaspakettide CE-tootedeklaratsioonid leiate siit aadressilt

Klaasid sisekujunduses

Tööriist, mis annab inspiratsiooni klaaside valikul sisekujunduses.