Results

Pressiteade - Eesti suurim liimpuitkomponentide tootja soovib osta Baltiklaasi

 

Eesti suurim liimpuitkomponentide tootja AS Barrus soovib ära osta Eesti suurima klaaspakettide, lamineeritud klaasi ja karastatud klaasi valmistaja Baltiklaasi. Omanikuvahetuse järgselt jätkuvad mõlema organisatsiooni töö- ja partnerlussuhted tavapärasel viisil, kehtivad lepingud jäävad jõusse ka uue emaettevõtte all. Ettevõtetes jätkub tegevus olemasolevate juriidiliste isikute, personali, klientide ja partneritega.

Tehing vajab Konkurentsiameti heakskiitu, mis loodetakse saada hiljemalt veebruaris.

Alles novembris 10 miljonit eurot maksma läinud uue tehase avanud Barruse tegevjuhi Martti Korgi sõnul on ostuplaani taga ettevõtte omanike soov äritegevust Eestis laiendada. “Kui uus liimpuidu tehas oli investeering Barruse põhiärisse siis Baltiklaasi ostu võtame me puhtalt kui finantsinvesteeringut. Baltiklaas jätkab oma tegevust Tartus ja Mäos, Barrus Võru külje all,” selgitas Kork.

Tehingu jõustumisel jätkavad nii Barrus kui ka Baltiklaas oma äritegevust eraldiseisvalt, säilivad senised kaubamärgid ning jäävad kehtima lepingud töötajate, klientide ja koostööpartneritega. “Mis Barrust ja Baltiklaasi ühendab, on ühised väärtused: kõrge toote kvaliteeditase, hea töötajate töökeskkond ja turvalisus," lisas Barruse tegevjuht.

Saint-Gobain Eesti AS tegevdirektori Mart Arro sõnul on Baltiklaasi müük seotud Saint-Gobain Grupi tooteportfelli optimeerimisega vastavalt „Grow and Impact“ strateegiale.

Barrus on Euroopa juhtiv akende ja uste liimpuitkomponentide tootja. Ettevõttes töötab ligi 300 inimest ning 2020. aasta müügitulu oli üle 50 miljoni euro. Umbes 80% Barruse toodangust eksporditakse valdavalt Skandinaavia turule, lisaks teistesse Lääne-Euroopa riikidesse ning USAsse. Ettevõte avas 2021. aasta novembris 10 miljonit maksva uue liimpuidutehase. 

Baltiklaas on suurim klaaspakettide, lamineeritud klaasi ja karastatud klaasi tootja Eestis, mille kogutoodangust läheb otse eksporti ca 30% ning Eesti kliendid ekspordivad ettevõtte toodangut samuti edasi välisturgudele. Baltiklaas kuulub kuni omanikuvahetuseni ülemaailmselt tegutseva Saint-Gobain kontserni.

03.02.2022

 

 

03/02/2022 - 10:15
Event