Results

Turvaklaasid

Ohutud klaasid

Turvaklaas on klaas, mis on spetsiaalselt loodud selleks, et purunemise tõenäosus oleks väiksem ja purunemisel tekiks vähem vigastusi. Turvaklaasideks peetakse karastatud ja lamineeritud klaase.

Klaasi karastamisel kuumutatakse klaasi ühtlaselt 850 kraadini ja jahutatakse kiiresti maha. Selle tulemusena muutub klaasil struktuur ja klaas muutub viis korda tugevamaks. Klaasi purunemisel tekib hulgaliselt pisikeste tömpide servadega kilde, mis on ohutud ega tekita vigastusi. Klaasi karastamine muudab klaasi kõrgete temperatuuride suhtes vastupidavamaks, mistõttu sobib see hästi kasutamiseks ka saunades. Karastatud klaasid sobivad kasutamiseks madalatel kõrgustel nii piiretena, aknaklaasidena kui ka ukseklaasidena. Siseruumides sobib see kasutamiseks vaheseintena, dušiseintena, siseuste klaasidena jne. Karastatud klaasi jaoks on vajalik kõik töötlused teha enne klaasi kuumtöötlemist (avade puurimised ja väljalõiked, servalihvid jms.) Karastamine ei muuda klaasi värv, keemilist koostis või valgusläbilaskvust, ei soojusjuhtivust ega ka jäikust.

Lamineeritud klaas (LAM) koosneb kahest või enamast klaasikihist, mis on ühendatud ühe või mitme polüvinüülbutüraal (PVB) kilekihiga. Vahekilekiht võib olla läbipaistev või toonitud ning ühe kilekihi paksus on 0,38 mm. Suurema turvalisuse saavutamiseks võib lisada kahe klaasi vahele kuni neli kilekihti. Lamineeritud klaasi purunemisel hoiavad klaasiosakesed PVB kile küljes oma positsiooni ega kuku alla. See takistab ka klaasile kukkunud objektide läbikukkumist. Lisaks turvaklaasi omadustele, on sellel ka palju muid lisasi, näiteks sissemurdmiskindlus, helikindlus ja kaldpindadele-, katuseklaasidele- ja trepiastmetele sobilik tugevus ja läbikukkumist takistavad omadused. PVB kile paksuse ja värvi abil saab lamineeritud klaasi kasutada päikeseenergia ülekande vähendamiseks ja ultraviolettkiirguse blokeerimiseks.

 


Ülevaade

Klaasist põrandad LITE-FLOOR

Klaaspõrandad ühendavad stiilse disaini turvalisuse ja vastupidavusega

Turvaklaas STADIP PROTECT ja STADIP ULTIMAX

Kui vajate turvalisust ja ohutust, pakub Glassolutions teile parimaid klaase