Results

Adi Dassler Brand Center (ADBC)

Helklev must kristall peab ajale vastu

Glassolutions valmistas Adidase keskhoone Adi Dassler Brand Centeri (ADBC) musta monoliitse klaasfassaadi. Struktuur nimega Black Crystal (must kristall) väljendab aja tajumist. See on väliselt ajatu ja seest ajas liikuv.


Ülevaade

2006. aastal kavandas Austria arhitektuuristuudio Querkraft sündmuste, esitluste, toote-show’de ja kohtumiste tarbeks uue Adidase ärilinnaku ja keskhoone. Adi Dassler Brand Center ehitati kaubamärgi püsiväärtuste esitlemiseks – Black Crystal rõhutab oma sõltumatust moesuundadest.  See on maastiku ja arhitektuuri sümbioos. Kaubamärk väljendab musta monoliitse klaasstruktuuri kaudu oma müstilist rahu ja näitab hoonesisese areeniga oma pidevat arengut tulevikku.


Kasutatud tooted

ADBC keskus asub 5000 m² hallis. See on struktuurilt lihtne ja tegelikult kast kasti sees. Välimine kast on valmistatud klaasist ja terasest, sisemine aga monteeritavast betoonist. Päeval näeb väljastpoolt ainult ühtlast musta helklevat kivi. Isegi uksed on nähtamatud! Klaasfassaadi valmistamiseks kasutati VARIO struktuurfassaadisüsteemi ja PARSOL halli klaasi, mis annavad hoonele lihtsa elegantsi ja sobivad ideaalselt Adidase eesmärgiga oma äriidentiteeti väljendada. Teisalt oli tarvis, et hoone sisemuses oleks võimalikult vähe häirivaid elemente ja seda saaks kergesti eri sündmuste jaoks kohandada.


Kokkuvõte

Adidase keskhoone võtab täiuslikult kokku ettevõtte identiteedi – väliselt ajatu ning seest pidevalt spordi ja uute tehnoloogiate poole arenev. Peale selle toimib ruum mitmeotstarbelise keskkonnana, mille avarat areeni saavad kliendid, töötajad ja külalised kasutada lõõgastumiseks ja kohtumispaigaks.


Tooted

Kirgas klaas PLANICLEAR ja DIAMANT

Kirgas ja ekstra kirgas klaas, mida saab kasutada paljudes erinevates kohtades

„Fassaadi planeerimisel oli tehniliseks proovikiviks hoonele ühtlase, läbipaistva ja liitekohtadeta ümbrise loomine, mis kataks klaaskuplina kõiki avalikke, esitlus- ja ladustusalasid. Black Crystal kavandati teravate servadega läbipaistva mastaapse tasapinnana, millel pole paisumisvuuke ega sektsioone.”

Querkraft arhitektid