Results

Benjamin Franklini muuseum

Benjamin Franklini muuseum äratab ellu arhitekti visiooni

Glassolutions valmistas Ben Franklini muuseumi sissepääsule kujundatud klaaslahenduse – muljetavaldava rippfassaadi ja äärmiselt laia eendakna, mis pakub avaraid vaateid muuseumi seest. Selle tulemusel saavutati peamine eesmärk muuta muuseumi sissepääs kutsuvamaks.


Ülevaade

Franklin Courti kompleksi projekteerisid 1976. aastal 200. aastapäevaks maailmakuulsad arhitektid Robert Venturi, Denise Scott Brown ja John Rauch. 2011. aastal otsustas USA rahvusparkide teenistus NPS Ben Franklini muuseumit esimest korda pärast 200. aastapäeva renoveerida ja palkas selleks arhitektifirma Quinn Evans Architects. Moderniseerimise eesmärk oli muuta muuseumi sissepääs atraktiivsemaks ja kutsuvamaks ning külastajaid ja muuseumitöötajaid paremini mahutavaks. Riidest varikatus otsustati asendada rippfassaadiga, mis aitas tekitada fuajee ja võimaldas parema ligipääsu keldris asuvale muuseumile.


Kasutatud tooted

Benjamin Franklini muuseum taasavati 2013. aasta septembris pärast kaheaastast renoveerimistööd, mis hõlmas eksponaatide uuendamist ja hoone arhitektuurilise ilme parandamist. Projektis on kombineeritud eriti kirgas klaas DIAMANT, siiditrükitud klaas SERALIT LITEX ja energiasäästuklaas CLIMAPLUS ULTRA N II, et energiatõhusus oleks optimaalne ja läbi pääseks võimalikult palju päevavalgust. Klaasist rippfassaadi projekteerimise eesmärk oli luua fuajeehall ja võimaldada parem juurdepääs keldris asuvale muuseumile. Rippfassaadil on korratud Venturi aia telliskiviseina Flaami stiilis mustrit. Klaasi tegemine algas algupärase telliskiviseina pildistamisega, et luua muster, mida hiljem teistel klaasidel kasutada. Nii projekteerimise käigus kui ka ehitusetapil tekitati telliskivitekstuuri poorset mustrit jäljendavad füüsilised maketid. Kuna klaas on paigaldatud nii rippfassaadi raami välimisele kui ka sisemisele tasapinnale, tekib n-ö karbikujuline varjuefekt, mis süvendab valguse mängu veelgi.


Kokkuvõte

Pärast kaks aastat kestnud ja 24 miljonit dollarit maksnud renoveerimistööd saavad külastajad tunda rõõmu muuseumi siseruumiks ja näitusekülastajate väljapääsuks muudetud varsemast välisalast, kus kunagi asus Benjamin Franklini maja, mida märgib sümboolne „kummituslik struktuur”. Glassolutionsilt pärineb ka seda ainulaadset vaadet pakkuva hiigelsuure akna klaas. Aken valmistati kahest 2,4 × 4,8 meetrisest vähendatud raudoksiidisisaldusega lamineeritud klaasist, mõlemad ligikaudu 545 kilo rasked ja ühendatud üheainsa püstvuugiga.


Tooted

Siiditrükitud klaas SERALIT

Siiditrükitud klaas sobib ideaalselt loominguliseks disainiks

"Otsisime erilist klaasitootjat, kes suudaks meie visiooni ellu viia"

Carl Elefante, FAIA, Principal at Quinn Evans