Results

Eiffeli torn

Tänapäevane keskkonnahoidlik tehniline meistriteos

Uus klaaspõrand on Pariisis asuva Eiffeli torni hiliseim vaatamisväärsus. Torni esimese tasandi põrand on valmistatud Glassolutionsi libisemiskindlatest klaastahvlitest LITE-FLOOR XTRA GRIP. See maapinnast 57 meetri kõrgusel asuv ala pakub külastajatele erakordset vaadet nii linnale kui ka tornile endale.


Ülevaade

Alates Eiffeli torni avamisest 125 aastat tagasi on seda tuntud Prantsuse sümbolit külastanud enam kui 250 miljonit inimest.Projekti, mille käigus taastati torni esimese korruse 5400 m² ala, juhtis prantsuse arhitekt Alain Moatti. Eesmärk oli luua uut vaadet linnale ja varem tähelepandamatu põrand muudeti üheks suurejoonelisemaks ja parimaks atraktsiooniks, mis Pariisil nüüd pakkuda on. Seatud eesmärgi saavutamiseks paigaldati torni keskse avause ümber klaasist piire ja kohe selle kõrvale klaaspõrand, millelt avaneb haruldane vaade nii alla linnale kui ka tornile endale.


Kasutatud tooted

130 m² kõnnitava klaaspinna ehitamiseks arendas Glassolutions välja LITE-FLOOR XTRA GRIPi libisemiskindlad klaastahvlid, mida toodab Eckelt Glasi tehas Austrias. Eesmärk oli saavutada klaasi maksimaalne läbipaistvus, ilma et see ohustaks põranda libisemiskindluse olulist aspekti.

GLASSOLUTIONS Eckelt, kes on spetsialiseerunud kogu maailma suurtes arhitektuuriprojektides kasutatava klaasi tootmisele, valmistas 64 geomeetriliselt erinevat klaastahvlit. 32 mm paksused LITE-FLOORi klaaslehed koosnevad kolmekihilisest lamineeritud turvaklaasist, millel on struktuuri tugevdavad vahekihid. Iga klaaselement suudab taluda koormust kuni 500 kg/m² ja on rohkearvulistele külastajatele väga turvaline. Spetsiaalselt välja arendatud siiditrükitud XTRA GRIP tagab piisava kaitse ja libisemiskindluse. LITE-FLOOR XTRA GRIPi klaaselementidel on kõrge trükikvaliteet, mis on ühildatud antud toote erakordsete mehaaniliste ja esteetiliste omadustega.


Kokkuvõte

Esimese korruse renoveerimine kestis umbes kaks aastat ning see hõlmas ka poe, restorani ja Eiffeli torni looja mälestusmuuseumi uuendamist. Elektrit tootvate päikeseelementide ja tuulikutega esimene korrus on keskkonnasäästliku disaini hea näide. Enne renoveerimist huvitas paljusid turiste vaid torni tipus asuvale kõrgeimale platvormile minek. Peadpööritav kogemus klaaspõrandal muudab esimese korruse märksa ligitõmbavamaks ja nüüd on seal palju rohkem külalisi, kes soovivad korruse uut välimust uudistada.

„Otsustasin jääda originaaltöö geomeetria raamidesse, samal ajal laiendades seda tänapäevaste arusaamade kohaselt.”

 

 

Alain Moatti, arhitektifirma Moatti-Rivière arhitekt ja kaasasutaja