Results

ERMi valgusjõgi

Valgusjõgi on Eesti Rahva Muuseumi Soome‐Ugri püsinäitusekontseptsiooni keskne kujund

Eesti Rahva Muuseumi soome-ugri püsinäituse külastajaid rõõmustab uudne ja meeliköitev ning nii pildis kui ka helis realistlikke elamusi pakkuv valgusjõgi. Glassolutionsi ja RGB koostöös loodud valgusjõgi on väljapaneku keskne kujund, toimides lisaks käiguteede süsteemi ja teejuhina.


Kasutatud tooted

Klaaspõrand ise koosneb kolmekihilisest lamineeritud klaasist, millest igaüks on eri kujuga. Kokku valmistati ja tarniti 124 erikujulist valgusjõe põrandaklaasi osa, millel külastajad kõnnivad ja nende all asuvad LED ekraanid. Jões ujuvad LED ekraanidel esitatavate animatsioonidena kalad, kes reageerivad muuseumikülastaja tegevusele. Kui külastaja astub jõe klaaspaneelile, siis kalad ehmuvad ja ujuvad laiali. Kui külastaja jääb klaaspaneelile seisma, siis mõne aja pärast ujuvad uudishimulikud kalad uuesti tema juurde. Külastaja jaoks muudab kogemuse realistlikumaks ka jõe helilahendus, mis jäljendab vee liikumist, loksumist ja vulinat.


Kokkuvõte

Valgusjõgi on suurepärane näide sellest, kuidas lisada avalikku ruumi mängulisust, põnevust ja ootamatuid vaatenurki. Konkreetse näite puhul kulus klaasitootmiseks ideest teostuseni kokku 18 kuud.


Tooted

Klaasist põrandad LITE-FLOOR

Klaaspõrandad ühendavad stiilse disaini turvalisuse ja vastupidavusega