Results

Tower Bridge

Vana ja uue materjali oskuslik sobitamine

Glassolutions paigaldas Londonis Tower Bridge'i silla 120. aastapäevaks kõnniteele 11-meetrise klaaspõranda, mis võimaldab külastajatel 42 meetri kõrguselt Thames'i kohalt jõge ning teid uudistada.


Ülevaade

Tower Bridge, mis on üks Londoni sümbolitest avati Walesi printsi, tulevase kuninga Edward VII poolt 30. juunil 1894. Silla ehitamisele kulus kaheksa aastat, sellega tegeles viis töövõtjat ning sillaehitusel töötas raugematult 432 ehitustöölist.

Klaaspõranda paigaldamine jõe kohal kõrguvale kõnniteele on 1982. aastal avatud näituse suurim muudatus. Läbi uue põranda avaneb suurepärane vaade Londoni elule ning see võimaldab näha nii sillamehhanisme kui ka jälgida Thames’i jõe kohalt tõstesilla kerkimist.


Kasutatud tooted

GLASSOLUTIONS võitis lepingu klaasi projekteerimiseks ja tootmiseks. Valminud klaasid paigaldati Tower Bridge’i mõlemasse 11,5 meetri pikkusesse kõnniteesse. Olemasolevad põrandad eemaldati ja asemele pandi terasraamid koos uute klaasist põrandapaneelidega, mis on 80 mm paksud ja koosnvead seitsmest klaasikihist: madala emissiivsusega klaas PLANITHERM ULTRA N II, ekstra kirgas klaas DIAMANT ja libisemisvastane klaas LITEFLOOR. Uus konstruktsioon on nii tugev, et suudab kanda vähemalt kuue elevandi raskust!


Kokkuvõte

Seda oli võimalik saavutada vaid tänu Glassolutionsi ja Tower Bridge’i meeskondade ühisele koostööle. Uue klaaspõranda paigaldamine ei häirinud sõidukite ega jalakäijate liiklemist ega sillaalust laevaliiklust. Londoni üks kõige väljapaistvamaid vaatamisväärsusi Tower Bridge paistab silma kõikjalt linnast. Ainus koht, kus senini ei saanud toimuvat jälgida, olid tornide vahelised kõnniteed. Nüüdseks on ka seal võimalus osa saada sellest ainulaadsest ja tähelepanuväärsest vaatest!


Tooted

Kirgas klaas PLANICLEAR ja DIAMANT

Kirgas ja ekstra kirgas klaas, mida saab kasutada paljudes erinevates kohtades

"Esimest korda on külastajatel võimalik nautida vaateid Londonile, Thames’ile ning jõeäärsetele kõnni-, auto- ja veeteedele."

Chris Earlie, Tower Bridge'i ärijuht