Results

Uus Akropolise muuseum

Iidse Parthenoni ja tänapäevase arhitektuuri visuaalne dialoog

Uus Akropoli muuseum on kahtlemata Kreeka viimaste aastakümnete üks kõige nõudlikumaid ehitusprojekte. Kestva visuaalse dialoogi iidse Parthenoniga lahendas Bernard Tschumi oma minimalistliku idee ja kasutatavate materjalide kaudu.


Ülevaade

Uue Akropoli muuseumi rajamisel oli esimeseks proovikiviks ülesanne luua paik Kreeka antiikaja olulisimatele skulptuuridele. Muuseumi paiknemine Akropoli jalamil seadis meid vastamisi delikaatsust nõudvate arheoloogiliste kaevamistega, tänapäevase linna tänavavõrgustikuga ning Lääne tsivilisatsiooni ühe mõjukaima hoone – Parthenoni endaga. Kuum kliima ning maavärinate piirkond seadsid arhitektile tingimused lihtsa ja täpse muuseumi kujundamiseks, mis vastaksid Vana-Kreeka matemaatilisele ja kontseptuaalsele selgusele.


Kasutatud tooted

Uus Akropoli muuseum on jagatud kolmeks põhiosaks: alumine, keskmine ja ülemine. Hoone välisküljeks on päikesekaitse omadustega klaaspakette sisaldav VARIO klaassein. Teine, sisemine kiht on valminud lamineeritud isikuturvaklaasist STADIP. Päikesekaitse omadustega klaaspaketid hoiavad sisemise fassaadi temperatuuri umbes 23 °C juures isegi siis, kui väljas on üle 40 °C sooja. Muuseumi alumine, arheoloogiliste väljakaevamiste kohal asetsev osa toetub piilaritele. See ekspertidega kooskõlastatud hoolikalt paigaldatud sambavõrgustik on mõeldud paiga kaitseks. Samal tasandil asub sissepääs koos fuajeega, ajutiste näituste alad, auditoorium ja abiruumid. Arheoloogiliste väljakaevamiste kohal paiknev klaasist kaldtee viib keskosa galeriideni, mis on toetatud pikkadele sammastele ja asuvad kaks korda kõrgemas ruumis. Kogu muuseumis, kuid eelkõige alumistel tasanditel asuvate kaevenäituste klaaspõrandate valmistamisel on kasutatud klaasi LITE-FLOOR. Ülemine osa hõlmab läbipaistvat ruumi, kus on ideaalne valgus akropolis leiduvate skulptuuride vaatlemiseks. Selle valmistamisel on kasutatud musta emailkattega klaasi EMALIT ja kõige moodsamat klaasitehnoloogiat, et kaitsta galeriid liigse soojuse ja valguse eest. Peale marmori ja betooni domineerib kogu muuseumis selgelt klaas. Sellega on kaetud kõigist nähtavatest sise- ja välispindadest enam kui 80%.


Kokkuvõte

Makryianni linnaosa antiiksete kaevandite kogu ja selle esitlemine oli kliendi ja arhitekti jaoks eriline katsumus. Leitud lahenduses on muuseumiga ühendatud 2200 ruutmeetrit arheoloogilisi kaevandeid ning loomulikku valgust ja akropoli võimalusi kasutades loodud sobiv õhkkond. Külastajatel avaneb ühtaegu vaade eksponaatidele, Parthenonile ja akropolile.


Tooted

Turvaklaas STADIP PROTECT ja STADIP ULTIMAX

Kui vajate turvalisust ja ohutust, pakub Glassolutions teile parimaid klaase