Results

Vancouveri konverentsikeskus

Funktsionaalsuse, esteetika ja jätkusuutlikkuse täiuslik kooslus

Vancouveri kaldajoonel asuv esimene LEED Platinum sertifikaadiga messikeskus on üks Põhja-Ameerika ainulaadsemaid rajatisi. Keskuse kavandamisel oli eesmärk ühendada keerukad loodusolud, kohalik kultuur ja linnakeskkond, et nende omavahelist suhet arhitektuurse vormi ja materjali kaudu kaunimaks muuta.


Ülevaade

2009. aasta aprillis avatud Vancouveri messikeskuse läänehoones (Vancouver Convention Centre West) on ühendatud funktsionaalsus, esteetika ja jätkusuutlikkus ning selle projekti peaeesmärk oligi luua hoone, mis poleks mitte ainult funktsionaalne ja nägus, vaid ka keskkonnasäästlik. Seda tõestab Kanada Rohelise Ehituse Nõukogu LEED Platinumi sertifikaat. Säästva disaini elementide alla kuulub kuue aakri suurune katusel paiknev elukeskkond lääneranniku taimedele ning merevee energiatõhus kasutamine kütte- ja jahutussüsteemides.


Kasutatud tooted

Vancouveri messikeskuse läänehoone valmis 2010. aastal tali- ja paraolümpiamängudeks ning seda meediakeskust kasutas uudiste edastamiseks iga päev 7000 meediakanalit. Disaini tuumikuks on fassaad, kust avaneb hingemattev vaade põhjaranniku mägedele, Stanley pargile ja Burrardi abajale. Siit ka põhjus, miks fassaadi jäigemaks muutmisel ei kasutatud päikesekaitsega klaassüsteemi toetamiseks vertikaalset metallkonstruktsiooni, vaid 19 mm SECURIT-H turvaklaasist stabilisaatoreid. Eriti kirgast klaasi DIAMANT kasutati selleks, et luua hoones viibijatele loodusega sulandumise tunne. Päikesekaitsega klaaspakettides on samuti kasutatud vähese raudoksiidi sisaldusega klaasi DIAMANT, mis annab tulemuseks loomuliku neutraalsetes värvides päevavalguse ning tagab ka optimaalse turvalisuse. 


Kokkuvõte

Vancouveri messikeskuse läänehoone loomisel on silmas peetud looduskeskkonnaga sobitumist ning tänu oma arhitektuurile sulandub see täiuslikult kohaliku kultuuri ja ümbritsevate hoonetega. Keskus on ühenduses sadama haljasvööndiga ning jätkuks avalikule promenaadile ja rattarajale kuni linnaparkideni välja.


Tooted

Kirgas klaas PLANICLEAR ja DIAMANT

Kirgas ja ekstra kirgas klaas, mida saab kasutada paljudes erinevates kohtades