Results

Elektrokroomne päikesekaitseklaas SAGEGLASS

SageGlass on elektrooniliselt tumenev klaas akendele ja fassaadidele

Tavaline klaas on üks suurematest kitsaskohtadest hoone projekteerimisel ja kasutamisel. Aknad, katuseaknad ja klaasfassaadid lasevad sisse loomulikku valgust, millega kaasneb ka soovimatu kuumus ning pimestav valgus. Traditsioonilised päikesekaitsetooted varjavad vaadet, takistades klaasi kasutusotstarvet. Selle probleemi lahendab SageGlass, mis toob esile nii rahalised kui ka energiat säästvad eelised. Dünaamiline, elektrooniliselt tumenev SageGlass võimaldab majaomanikel ja kasutajatel päevavalgust ja päikesesoojust kontrolli all hoida, parandades seeläbi hoones viibijate heaolu ning vähendades oluliselt energiatarvet ja kulusid. Selle tulemusel annab SageGlass arhitektidele võimaluse projekteerida keskkonnasäästlikud, visuaalselt mõjuvad hooned, mis on erakordselt energiatõhusad.  


Ülevaade

SageGlassi tootevalikus on erineva suuruse ja kujuga ning erinevat värvitooni standardsed kahe- ja kolmekordsed klaaspaketid. SageGlassi klaaspakette on võimalik paigaldada enamikesse raamisüsteemidesse. Keskmise suurusega SageGlass muutub 90% ulatuses oma dünaamilisest vahemikust (läbipaistvast olekust kuni tumendatud olekuni või vastupidi) 7–12 minutiga. Muutumise kiirus sõltub mitmest tegurist, muuhulgas ka ümbritsevast temperatuurist ja klaasi suurusest: mida kõrgem on välistemperatuur, seda kiiremini muutub klaasi olek. Oleku täielikuks muutumiseks kulub suurtel klaastahvlitel kauem aega kui väiksematel.


Kasutuskohad

SageGlassi saab paigaldada praktiliselt igasse raami. Teeme tihedat koostööd juhtivate akna-, katuseakna- ja klaasfassaaditootjatega ning oleme välja töötanud paigaldamistarvikud paljude nende raamimissüsteemide jaoks.


Eelised

SageGlass võimaldab laias vahemikus reguleerida valgusläbivust ja kuumenemist päikese toimel. Hoone projekteerimisel ei pea te enam kunagi tegema kompromissi klaastahvli päikesefaktori ja valgusläbivuse näitajate vahel. Ilmastikutingimustest või valgusoludest sõltumata tagab SageGlass ideaalse tasakaalu valguse ja soojuse vahel, et vähendada energiakulusid ning tagada hoones viibijatele mugav keskkond.

SageGlass tumeneb kuni 1%-ni valgusläbivusest, mis on valdkonna parim näitaja. Sellisel tasemel tumendamine blokeerib 99% pimestavast valgusest, andes teile võimaluse tõhusalt pimendada ruumi, säilitades samas vaate välja. SageGlass on ideaalne lahendus olukorras, kus on vaja peaaegu täielikku pimendamist, näiteks ruumides, kus toimuvad audiovisuaalsed esitlused.

Tänu SageGlassi energiatõhususele võib kütte-, ventilatsiooni- ja kliimasüsteemid projekteerida 25% väiksemad, kui need on teistes hoonetes, kus kasutatakse tavalist klaasi.

 


Kirjeldused

SageGlass juhtimissüsteemi kohta leiad rohkem infot kõrvalasuvast kataloogist.


Käsitlemine & töötlemine

SageGlassion võimalik tumendada või muuta läbipaistvaks juhtimispuldi abil. Juhtimissüsteemis kasutatakse patenteeritud algoritme, et saavutada erinev tumendamistase klaasi kogu toonivahemiku piires. Samuti pakub antud süsteem võimalusi päevavalguse, pimestava valguse, energiakasutuse ja värviedastamise juhtimiseks hoone hõivatuse ning valgustatuse taseme järgi või süsteemi integreerimiseks hoone haldussüsteemidesse. Juhtimine võib olla automaatne, millel on käsitsi ümberlülitamise võimalus või mis on täielikult käsitsi juhitav. Olenemata esmasest eesmärgist päevavalguse juhtimisel, on võimalik projekteerida just kliendi vajadustele vastav süsteem.